OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Adwentu – 27 XI 2022r.

 

Dzisiaj: Rozpoczynamy okres Adwentu, który ma podwójny wymiar: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem takiego właśnie przeżywania Adwentu jest dla nas Maryja, wybrana na Matkę Boga – Człowieka. Razem z Nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze, biorąc udział w codziennych Mszach św. wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. roratach. W czasie rorat pali się świeca symbolizująca NMP zwana roratką. Ponadto co niedzielę będziemy zapalać świece symbolizujące kolejne niedziele adwentu. Zapraszam wszystkich do udziału w roratach o godz. 1700 dzieci, młodzież i dorosłych. Bardzo proszę, aby dzieci przygotowały lampiony adwentowe.

W zakrystii można nabyć świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom cena minimalna świecy to 10 zł, każda większa ofiara przeznaczona będzie na Parafialny Zespół Caritas, można już też nabyć kadzidło na Trzech Króli.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 19 XII  /poniedziałek/.

Ofiara z ubiegłej niedzieli na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła wyniosła 3971 zł. 3 gr. „Bóg zapłać”.

Środa: święto św. Andrzeja, Apostoła. Wieczorem Nowenna do MBNP.

Czwartek: Pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed pierwszym piątkiem od godz.1600.

Piątek: Pierwszy piątek miesiąca. Po mszy św. rano litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. Spowiedź od godziny 1530. Wieczorem nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.

Sobota: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Pierwsza sobota miesiąca. Odwiedzimy chorych w domach od godz. 800. Chorych zgłaszamy w zakrystii. Na nabożeństwo do Matki Najświętszej o godz. 1700 zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś zapraszamy wszystkich członków działającego w parafii Żywego Różańca. Podczas nabożeństwa nastąpi zmianka tajemnic Różańca Świętego.

W przyszłą niedzielę: wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.  Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej też racji będzie można złożyć do puszek przed kościołem ofiarę serca na pomoc Kościołowi za naszą wschodnią granicą.

O godz. 1100  Msza św. w intencji górników i emerytów górniczych oraz zmarłych górników o opiekę św. Barbary i bł. Boże dla całej braci górniczej i ich rodzin.

W tygodniu jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie z indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest tam wystawiona najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Janiki za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 300 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. W przyszłą sobotę po Mszy św. rannej o poświęcenie czasu naszej świątyni prosimy rodziny osiedla: Sarleje.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o dodatkowe ofiary na potrzeby kościoła:

Halina i Czesław

Rodzina Kłapyta

Rodzina Mentel

Janina

 


09-02-2019, godz. 14:22

Nowa strona (12)

Więcej →

27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1