OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    I Niedziela Adwentu – 3 XII 2023r. 

 

Dzisiaj: Rozpoczynamy okres Adwentu, który ma podwójny wymiar: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem takiego właśnie przeżywania Adwentu jest dla nas Maryja, wybrana na Matkę Boga – Człowieka. Razem z Nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze, biorąc udział w codziennych Mszach św. wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. roratach. W czasie rorat pali się świeca symbolizująca NMP zwana roratką. Ponadto co niedzielę będziemy zapalać świece symbolizujące kolejne niedziele adwentu. Zapraszam wszystkich do udziału w roratach o godz. 1700 dzieci, młodzież i dorosłych. Bardzo proszę, aby dzieci przygotowały lampiony adwentowe.

Parafialny Zespół Caritas po Mszy Świętej przeprowadza zbiórkę przed kościołem do puszek na pomoc dla ubogich w naszej parafii.

W zakrystii można nabyć świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom cena minimalna świecy to 11 zł, każda większa ofiara przeznaczona będzie na Parafialny Zespół Caritas, można już też nabyć kadzidło na Trzech Króli.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 15 XII  /piątek/.

Poniedziałek: wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. O godz. 1000  Msza św. w intencji emerytów górniczych z kopalni „Piast” i „Pniówek” oraz zmarłych górników o opiekę św. Barbary i bł. Boże dla ich rodzin.         

Środa: wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. O godz. 1600 spotkanie dzieci z klasy III szkoły podstawowej przygotowujących się do I komunii św. O godz. 1700 Nowenna do MBNP.

Czwartek: Wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła. Pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii.

Piątek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św.: o 700, 1000 oraz 1700, na którą serdecznie zapraszam dzieci przygotowujące się do I komunii św., ich rodziców, rodzeństwo i rodziny. Podczas mszy św. zostaną poświęcone łańcuszki i medaliki.

W przyszłą niedzielę: XXIV Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej też racji będzie można złożyć do puszek przed kościołem ofiarę serca na pomoc Kościołowi za naszą wschodnią granicą. Na sumie udzielanie sakramentu chrztu. Przygotowanie do tego sakramentu w sobotę po Mszy św. Po mszy świętej o godz. 1530  spotkanie Rady Parafialnej. Składka przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

W tygodniu jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie z indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest tam wystawiona najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Carzaki Nowe, Stachury za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 80 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. W tym tygodniu o poświęcenie czasu naszej świątyni prosimy rodziny osiedla: Biernaciki, Pluchy.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o dodatkowe ofiary na potrzeby kościoła:

Rodzina Hutniczak i Baca

Pewna Osoba

Rodzina Sikora

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

          Bartłomiej Bogdanik, zam. Stryszawa.

          Agnieszka Katarzyna Cholewa, zam. Sucha Beskidzka.

zapowiedź 2

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Edwarda Józefiak, Władysławę Gruca – polećmy ich teraz  Bogu.

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im, wieczne spoczywanie; Światłość wieczna niech im, świeci, Gdzie królują wszyscy Święci: Gdzie królują z Tobą, Panem, aż na wieki wieków, Amen.

 

 

 


27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1