OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26 V 2024r.

 

Dzisiaj: Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Decyzją Metropolity Krakowskiego dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby organizacyjne uroczystości beatyfikacyjnych Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza. Na sumie uroczystość rocznicy I Komunii św. Po południu nabożeństwo majowe z udziałem dzieci rocznicowych o godz.1500.

Środa: Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym.  

Czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po sumie o godz. 1100 procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła. O przygotowanie I ołtarza prosimy rodziny osiedla Biernaciki, Pluchy; II ołtarza rodziny osiedla Panki, Sołtysiki; III ołtarza rodziny osiedla Mikusy; IV ołtarza rodziny osiedla Wojewody, Kaczmarczyki. Bardzo proszę o zorganizowanie się tych osiedli i skoszenie również trawy wokół kościoła. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej. Zapraszam wszystkich, którzy do tej pory nosili feretrony i chorągwie, a także chętne nowe osoby do podjęcia tej funkcji. Jest to ważne bo trzeba, byśmy mogli godnie zaprezentować się na procesji Bożego Ciała. Zapraszam rodziców z małymi dziewczynkami do sypania kwiatów na procesji przed Najświętszym Sakramentem. Wszystkich chłopców w wieku przedszkolnym i szkolnym do dzwonienia dzwoneczkami. Dzieci I komunijne i rocznicowe zapraszamy na procesję w tunikach i do udziału w procesjach oktawy Bożego Ciała. Wszystkich parafian zapraszam do wzięcia udziału w tej procesji. W Oktawie Bożego Ciała procesja o godz. 1730. W tym dniu tradycyjnie składka przeznaczona będzie na budownictwo sakralne.

Piątek: Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych.

Sobota: wspomnienie św. Justyna, męczennika. Pierwsza sobota miesiąca. Odwiedzimy chorych w domach od godz. 800. Chorych zgłaszamy w zakrystii. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z nabożeństwem czerwcowym. 

W przyszłą niedzielę: O godz. 1500 nabożeństwo czerwcowe. 

W tygodniu jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie z indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest tam wystawiona najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

Składam serdeczne „Bóg Zapłać” rodzicom dzieci rocznicowych za poświęcenie czasu naszej świątyni. W sobotę o poświęcenie czasu naszej świątyni prosimy rodziny osiedla: Wsiórz, Lechówka, Bańkowskie, Roztoki I.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o dodatkowe ofiary na potrzeby kościoła:

Pewna Osoba

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

          Adrian Bronisław Brytan, zam. Stryszawa.

          Sylwia Elżbieciak, zam. Lachowice.

zapowiedź 2.

 

 

 

 


27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1